9th Bratislava Maya Meeting

2. - 5. mája 2019, od 9.30 hod., Centrum mezoamerických štúdií Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave (FiF UK), Štúrova 8 (workshopy) - Katedra komparatívnej religionistiky FiF UK, Gondova 2 (sympózium) - hlavná budova FiF UK

Spoznajte starobylé mayské hieroglyfy a naučte sa prečítať nápisy z pyramíd ukrytých v srdci stredoamerickej džungli. Trojdňový workshop a sympózium predstaví aj laickej verejnosti unikátnu mayskú civilizáciu. Máte jedinečnú príležitosť dozvedieť sa viac o Mayoch a ich videní sveta, od svetových a slovenských špičkových odborníkov.

Na workshope Introduction to Maya Hieroglyphs sa dozviete, ako Mayovia počítali čas, ako nazývali svojich kráľov a kráľovné, ale aj to, že v ich písme sa vyskytovali slabiky podobné tým našim. Workshop prebieha v malých skupinách so slovenským lektorom a je určený pre všetky vekové kategórie. Domov si odnesiete určite aspoň jeden vami rozlúštený mayský nápis.

Zahraniční lektori predstavia na workshope Mesoamerican Writing Systems: A Graphic Analysis mezoamerické systémy písma a ich grafické analýzy, s dôrazom na Mayov a Aztékov. Ak vás zaujíma pôvod písma, ako sa vyvíjalo, čo predstavujú jednotlivé slabiky či logogramy, tak je tento workshop určený práve vám. Znalosť základov mayského písma je výhodou, ale nie podmienkou. Workshop bude prebiehať v angličtine.

Špeciálny workshop Late and Terminal Classic Uaxactun in Regional Context je určený účastníkom, ktorí majú stredne pokročilé znalosti mayského písma. Bude zameraný na mayskú lokalitu Uaxactún v Guatemale v oblasti Peténu. Workshop bude prebiehať v angličtine.

Na záver BMM prebehne medzinárodné sympózium na tému Mesoamerican Worldviews.

Bratislava Maya Meeting každý rok organizuje Centrum mezoamerických štúdií Univerzity Komenského v spolupráci s občianskym združením ProMaya a podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

Registrácia účastníkov

Pre viac informácií sledujte aj Facebook Centra mezoamerických štúdií FiF UK