Univerzita Komenského boduje v ďalšom rebríčku ako najlepšia slovenská univerzita

Bratislava 4. decembra 2018: Univerzita Komenského v Bratislave (UK) boduje v ďalšom medzinárodnom rebríčku hodnotiacom kvalitu svetových univerzít. V prestížnom rebríčku Best Global Universities 2019 americkej spoločnosti U. S. News & World Report, ktorý zverejnil 1250 najvýznamnejších svetových univerzít, obsadila 533. miesto. Opäť tak potvrdila svoju pozíciu najlepšej slovenskej univerzity, keď sa umiestnila pred Univerzitou P. J. Šafárika v Košiciach (934. miesto) a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave (1121. miesto).


Rebríček Best Global Universities (BGU) vznikol v roku 2014 a zameriava sa výlučne na vedeckú činnosť univerzít, ktorú hodnotí na základe trinástich indikátorov s rôznymi váhami. Najväčšiu úlohu zohráva globálna a regionálna výskumná reputácia vysokej školy, ako aj počet a podiel vysoko citovaných indexovaných publikácií.

Okrem celkového rebríčka 1250 najlepších vysokých škôl sú zverejňované aj čiastkové rebríčky pre jednotlivé výskumné oblasti. UK získala vynikajúce umiestnenie v oblasti fyziky, kde sa spomedzi 600 hodnotených univerzít umiestnila na 144. mieste (spoločne s Univerzitou v Janove a Lisabonskou univerzitou) tesne za King's College London (140. miesto) a Univerzitou v Osle (142. miesto).