Mobilita študenta - štúdium / student mobility for study (SMS)

Vysielanie študentov do zahraničia

Mobilita študentov a pracovníkov, ako jeden z najefektívnejších nástrojov internacionalizácie, patrí k základným prioritám v dlhodobom pláne rozvoja UK. Z hľadiska kvantity má mobilita študentov v rámci programu Erasmus+ najširšie zastúpenie.

Základné pravidlá

Všeobecné podmienky

Pred pobytom

Počas pobytu

Po návrate

Najčastejšie otázky

Prijímanie študentov zo zahraničia

PRED POBYTOM zahraničný študent zasiela na UK on-line a riadnou poštou:

Následne prijímajúca fakulta UK zašle na OMV RUK na podpis inštitucionálneho koordinátora:

• schválený Learning Agreement
  • Confirmation of Acceptance as ErasmusPlus Student

Potvrdenie o akceptácii zahraničného študenta na pobyt zasiela zahraničnej univerzite fakulta, spolu s ďalšími organizačnými pokynmi týkajúcimi sa pobytu.

POČAS POBYTU

• OMV organizuje:
  • Fakulta zodpovedá za:
    • vydanie ISIC karty - v zmysle Opatrenia rektora č. 1/2003 (Organizačný a prevádzkový poriadok Systému automatickej identifikácie osôb).
    • zabezpečuje výuku v zmysle LA
  • Erasmus Student Network (ESN)
    • pomáha pri vybavovaní formalít spojených s pobytom (cudzinecká polícia a pod.)
    • organizuje exkurzie a kultúrne podujatia
    • poskytuje pick-up servis, buddy service

PRED UKONČENÍM POBYTU

• fakultný koordinátor vyžiada dotazník o pobyte
  • fakultný koordinátor vydá Learning Agreement-3.časť

Podrobnejšie informácie o bilaterálnych dohodách a mobilitách poskytnú fakultní koordinátori.