Diskusia: Propaganda na facebooku ako súčasť hry

5. októbra (štvrtok) od 18.00 - 19.30 hod., KC Dunaj, Nedbalova 435/3, Bratislava

Filozofická fakulta UK a Katedra politológie FiF UK vás pozývajú na diskusiu

Propaganda na Facebooku ako súčasť hry

Diskutovať o výzvach, v ktorých vývoj sociálnych sietí prevyšuje našu schopnosť riešiť problémy budú:

Fedor Blaščák, filozof

Erik Láštic, politológ UK

Filip Struhárik, novinár

Dvadsaťročný harvardský študent Mark Zuckerberg zjavne narazil na zlatú žilu, keď vo februári 2004 naprogramoval nový nástroj na "komunikáciu s priateľmi a ďalšími užívateľmi". Ten sa medzičasom zmenil na eldorádo marketingu, ktoré za minulý rok vyrobilo akcionárom viac než 14 miliárd dolárov. A tiež na svet, v ktorom náš prehľad o svete formujú tradičné autority a naši priatelia, ale tiež armáda trollov, spindoktorov a podvodníkov, ktorí si produkovaním alternatívnych správ zarábajú na živobytie. V ich svete napríklad rakovina nie je choroba a pápež František podporuje Donalda Trumpa. Predstavu o tom, že musí existovať základná zhoda o fungovaní sveta, nahradila multirealita sociálnych bublín, v ktorých si každý môže nájsť to svoje.

Diskusia je súčasťou výberového kurzu Liberálna demokracia v čase alternatívnych faktov, ktorý sa v zimnom semestri 2017/18 uskutočňuje na Filozofickej fakulte UK a v rámci projektu Spoločná krajina.